Pomáháme panu králi s přípravou oslav

DEN KRÁLOVSKÝCH OSLAV:

V tento den se nám ve tříde objevil záhadný dopis. Tento dopis nebyl vůbec obyčejný - byl od krále, který nám oznámil, že bude mít narozeniny a poprosil nás, jestli bychom mu pomohli s přípravou oslavy pro všechna okolní království. Nechal nám ve třídě vše, co jsme k přípravám potřebovali.

Už od rána jsme připravovali pohoštění. na královskou hostinu - krájeli jsme papriku a rajče, mazali jsme rohlíky pomazánkovým máslem. Na namazané rohlíky děti nandaly zeleninu a šunku.

Potom jsme vyzdobili třídu a přestěhovali stoly tak, jako mají být při hostině. Děti si prostřely talířky, stříbrné pohárky, brčka a na stoly si rozendaly připravené jednohubky.

Hostina byla připravená a tak šly holčičky k místní královské kadeřnici, kde si nechaly navlnit vlasy. Ověnčili jsme se šperkama a nakonec jsme si vzali na hlavu již vyrobenou korunu.

Všichni jsme usedli ke královskému stolu a za zvuku fanfár byl přinesen na stůl královský dezert. Po doznění fanfár byl slavnostní přípitek - královské víno, kdy jsme si přiťukli a popřáli si, co každý chtěl. Konečně jsme se mohli pustit do hodování! Jídla i pití bylo dosti a každý si dal to, na co měl právě chuť.

Když se všichni najedli a napili do sytosti, začal královský bál - princové si vybrali princeznu a tu vyzvali k tanci. Při poslechu hudby si pak zkoušeli královsky tančit. Na závěr byla královská promenáda zpět ke  stolu.