Pečujeme o tělíčko, udržujeme zdravíčko

Pojmenovávali jsme si části našeho těla a některé důležité orgány. Co to znamená být zdravý a jak se cítíme, když jsme nemocní? Co je třeba dělat pro to, aby na nás neskočil žádný bacil - jíst hodně vitamínů, teple se oblékat, mýt si ruce, čistit zoubky, hýbat se... Jak takový bacil vypadá? - Výtvarná činnost BACIL - rozfoukávání tuše.

Třídily jsme zdravé a nezdravé potraviny.

Dozvěděli jsme se, jak se jmenují naše zoubky a jak se o ně staráme. Obtiskávali jsme různé druhy zubů do dutiny ústní vyrobené z papíru pomocí razítek z brambor. Potom si děti dokreslily jazyk. Logopedické hrátky s jazýčkem. Hledali jsme, který plyšák ve třídě má největší zuby. Tančili jsme tanec ,,BABY SHARK".

Rozvíjeli jsme chuťové vnímání - poznávali jsme sladkou, slanou a kyselou chuť se zavřenýma očima. Sledovali jsme otisky zubů při kousnutí do jablka.

Pozorovali jsme naše zoubky v zrcátku a naučili jsme se básničku ,,ČÍSTÍM ZOUBKY, ŘÍZY, ŘÍZY" = procvičili jsme orientaci v prostoru.