Pro rodiče

Po 15.7.2019 - Pá 9.8.2019
Provoz zahájen od 12.8.2019

Výše úplaty pro školní rok 2019/20 je stanovena na  484,- Kč/měsíc

Co usnadní vašemu dítěti fungování v MŠ?

Co největší samostatnost.

Používat WC, popř. kapesník

Orientovat se ve svém oblečení, snažit se samostatně oblékat

Používat lžíci a hrneček - dbejte už v tomto věku na správné držení lžíce (tužky), špatně získaný návyk se pak hůře odstraňuje

Být zvyklé si uklízet po sobě věci

Reagovat na pokyny dospělého - dodržovat stanovená pravidla chování

NÁŠ DEN

Časně ráno k nám začínají přicházet první rodiče s dětmi. Děti bývají sloučené do 7.30 hod. v jedné třídě. Poté se každé z dětí přejde se svou paní učitelkou do třídy. Tento čas je věnován spontánním hrám.

Okolo 8.30 si zacvičíme. Zařazujeme přirozené cviky (chůzi, běh, poskoky, skoky, lezení…), zdravotní cvičení na protažení a posílení svalových skupin, hrajeme pohybové hry, honičky, hry se zpěvem. K tomu využíváme různá nářadí nebo náčiní. Cvičení zpestřujeme využitím balančních míčů, což přispíva k rozvoji hrubé motoriky a koordinace celého těla. Využíváme také prvků jógy.

Dopoledne ještě zahrnuje svačinu a různé aktivity, vycházející ze Školního vzdělávacího programu "Náš svět". Jsou vždy motivované na určité téma. V činnostech s dětmi učitelky přispívají k rozvoji dětské osobnosti v různých oblastech a cíleně rozvíjí  schopnosti a dovednosti dětí.

Vždy, když počasí dovolí, trávíme část dopoledne pobytem venku.

Poté následuje oběd, po němž první děti odcházejí domů.

Ty, které zůstávají, čeká odpolední spánek. Ještě si přečteme pohádku, či zazpíváme písničky a zachumláme se do peřinek.

Po odpočinku následuje malá svačinka a volné hry dětí.

CO DĚTI POTŘEBUJÍ

Aby se v naší mateřské škole děti cítily pohodlně, je dobré, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

-         Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školy – nejlépe tričko a tepláky. Počítejte s tím, že ve školce se tvoří a že se snadno může dítě umazat, např. od barev

-         Pevné přezůvky – ne pantofle. Běháme, hrajeme honičky a pantofle jsou pro tyto činnosti nevyhovující, ba přímo nebezpečné!

-         Oblečení pro pobyt venku – dle ročního období, vhodná obuv do písku, popř. vlhké trávy

-         V šatně má každé dítě svůj sáček, do kterého je dobré umístit náhradní oblečení, včetně spodního prádla a ponožek. Hodí se zde mít i pláštěnku.

-         Pro odpolední spánek pyžamo

CO BY DĚTI MĚLY UMĚT PŘED NÁSTUPEM DO MŠ

Používat WC

Používat ručník a mýdlo